Realizacje
Powrót

Osiedle Wyszyńskiego

zaprojektowane miejsce do życia w Tomaszowie Lubelskim

Miejsce do życia

Osiedle położone na ulicy Kardynała Wyszyńskiego, to miejsce z dobrym patronem. Zlokalizowane jest we wschodniej części Tomaszowa Lubelskiego w spokojnej dzielnicy ok. 420 m od Ścisłego Centrum – Rynku. Zielone otoczenie zainspirowało nas do stworzenia atrakcyjnego projektu architektonicznego i zagospodarowania terenu dla najbardziej wymagających mieszkańców Tomaszowa.

Zobacz stronę internetową osiedla Wyszyńskiego »

Funkcjonalna lokalizacja

Wiemy jak istotną kwestią dla mieszkańców Tomaszowa jest bliskość nie tylko do terenów zielonych, spokojnych ulic, gdzie można spacerować z dziećmi, ale też szybki dojazd do ulicy Lwowskiej. Dla amatorów przejazdów rowerowych stworzony został parking rowerowy. Kierunków ruchu jest wiele. Wciąż powstające nowe ścieżki rowerowe sprzyjają tej formie aktywności fizycznej. Warto wybrać się chociażby do pobliskiego rezerwatu „Piekiełko” czy na popularne „Szumy” w Suścu.

Dla właścicieli pojazdów mechanicznych ceniących komfort i bezpieczeństwo swoich aut przewidziano garaże jednostanowiskowe wbudowane w bryłę budynku. Każdy z garaży posiada oddzielny wjazd. Osiedle wyposażone jest w monitoring, dzięki któremu każdy z użytkowników może czuć się bezpiecznie. Każde z mieszkań posiada domofon/wideofon i możliwość podłączenia się do internetowej sieci światłowodowej.

Blisko natury

Obiekt podzielony został na mniejsze części, co tworzy go przyjemniejszym w odbiorze dla mieszkańców. Osiedle posiada również zielone przestrzenie półprywatne i prywatne, dzięki którym każdy znajdzie miejsce na relaks dla siebie. Mieszkania parterowe posiadają jakże pożądane aktualnie w przestrzeniach miejskich duże ogródki zielone.

Pomimo, że osiedle zlokalizowane jest niemal w samym centrum miasta duża odległość od innych obiektów tworzy wokół intymną przestrzeń zieloną, która sprzyja wyciszeniu od codziennego zgiełku.

Materiały

Dobór materiałów uwarunkowany został poszanowaniem wartości historycznych znajdujących się w pobliskim otoczeniu obiektów kubaturowych, jak i otaczającej przestrzeni. Materiałowa szlachetność rozwiązań ukazuje się w zastosowaniu na elewacjach drewna, cegły, blachy na rąbek czy dobrej jakości tynku.
Dobór rozwiązań technicznych i technologicznych sprawia, że użytkownik w swoim mieszkaniu może czuć się komfortowo. Cały budynek wyposażony jest w wentylację hybrydową i posiada wysoce energooszczędną izolację termiczną.
Walor estetyczny zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny stanową wysokie, dobrej jakości okna, dzięki którym nie tylko zapewniona jest odpowiednia ilość słońca i ciepła we wnętrzu, ale spotęgowany jest też bardzo ciekawy efekt wizualny i funkcjonalny w samym mieszkaniu, co czyni je bardziej nowoczesnym.

 

 

 

zapraszamy do zapoznania się ze stroną osiedla na:  www.osiedlewszynskiego.pl

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością firmy
Pracownia Projektowa WIMAR Marek Wiśniewski.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie, drukowanie
i jakiekolwiek rozpowszechnianie bez zgody właściciela jest zabronione.