Realizacje
Powrót

Dom jednorodzinny

Nowoczesna willa miejska

O projekcie

Projektowany budynek mieszkalny jednorodzinny jest obiektem piętrowym, niepodpiwniczonym, przykrytym dachem płaskim.

Wyjściową formą dla projektowanego budynku mieszkalnego była nowoczesna willa miejska o prostej formie z funkcjonalnym układem oraz dużą ilością przeszkleń otwierających budynek na ogród.

Bryła budynku ma nieregularny kształt, lecz ogólna formę można zamknąć w 4 prostopadłościanach, przylegających do siebie lub przenikających się. Front budynku poprzez brak przeszkleń, zastosowane materiały oraz formę sprawia wrażenie niedostępności oraz zamknięcia na otoczenie, tył budynku zaś przez zastosowanie podcięć w bryle, jej rozrzeźbienie oraz dużą ilość przeszkleń stwarza wrażenie lekkości i otwartości. Efekt ten jest zgodny z pierwotnym założeniem odcięcia się od drogi i stworzenia prywatnej części od wnętrza działki.

Nowoczesnego charakteru nadają zastosowane materiały takie jak drewno w połączeniu z betonem oraz spiekami kwarcowymi, liczne przeszklenia z możliwością otwarcia dużych powierzchni szklanych. Budynek zaprojektowano w taki sposób aby parter tworzył część dzienna, w której mogą być przyjmowani goście, piętro zaś jest strefą nocną dostępną wyłącznie dla właścicieli domu. Funkcjonalnie na parterze wyodrębniono strefę salonu, kuchni oraz jadalni.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością firmy
Pracownia Projektowa WIMAR Marek Wiśniewski.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie, drukowanie
i jakiekolwiek rozpowszechnianie bez zgody właściciela jest zabronione.